"Літо довжиною в ДНК" підкорило Книжковий Арсенал
На Книжковому Арсеналі проект ЛакіБукс презентував нову книгу про біотехнології Аліни Штефан «Літо довжиною в ДНК».
На знайомство із книгою завітав один із її персонажів - Євген Джура професор-генетик та байкер. Його авторка книги Аліна Штефан вигадала, аби показати маленьким читачам, що вчені геть не нудні, а біотехнології - важлива частина реального життя.
Розповідати про біотехнології це розповідати і про їх практичне застосування для покращення нашого життя, і у першу чергу здоров'я, тут у нагоді стає мій досвід роботи лікарем і медична освіта. Біотехнології - це і нові ліки від невиліковних хвороб, і нові продукти, які здатні нагодувати населення планети, яке і далі зростає, і можливість відновити життя видів, які ми, здавалося, втратили назавжди, - розповідає письменниця, а за сумісництвом - лікар, біолог, журналіст і мати трьох дітей.
Книга стала першим українським виданням про біотехнології для підлітків. У формі пригодницької повісті книга дає прості відповіді на складні питання: Як редагувати ген? Що таке 4D-принтер життя? Чи можна клонувати мамонтів?
Звісно ж, під час презентації не просто розповіли про книгу, процес її створення, успіхи проекту та важливість теми, а й приділили час тому, аби зацікавити дитячу аудиторію наукою. «Чи знаєте ви, що кожен з нас на 50% - банан?» запитала у присутніх генетик, молекулярний біолог та викладачка школи науки DESK Тетяна Древицька. І запропонувала усім охочим виділити ДНК тропічного фрукта. А потім розповіла, як повторити експеримент в домашніх умовах.
9-річний Андрій опинився одним із щасливчиків, яким вдалося виділити бананове ДНК на Книжковому Арсеналі: Я хвилювався, вперше роблю подібне, на уроках у звичайній школі такому не вчать. Мені дуже сподобалося. Причому, до такої міри, що мені захотілося стати біологом.
7-річна Олена з Києва зазначила, що вперше бачила, щоб її улюблені ласощі використовувалося настільки дивно. А 12-річний Ігор заявив, що після побаченого піде на біологічний гурток, який є в його школі.
На стенді ЛакіБукс дітей теж чекали цікавинки - генетична вікторина з байкером, і можливість розглянути в мікроскоп клітини комах і рослин.
Протягом п'яти днів Арсеналу у мікроскопа, наданого OPTEC Group Україна, завжди була черга. Катерина Пашук разом з 5-річною дочкою Алісою розгледіли в ньому «синє тропічне дерево» і були дуже здивовані, дізнавшись, що це клітини звичайнісінької цвілі.
Презентація книги збіглася з днем народження ЛакіБукс. За рік існування в рамках проекту вийшло близько 6000 примірників науково-популярних книг, відбулося більше 30 просвітницьких заходів в Києві, Львові, Одесі, Харкові, Маріуполі, Сєвєродонецьку і інших містах.
Співзасновниця проекту, глава Фонду «Я Майбутнє України» Марта Левченко, нагадала, що проект ЛакіБукс з'явився рівно рік тому тут же, на Книжковому Арсеналі:
За рік ми набули унікального досвіду та знаємо тепер, як поєднати науку та читання. Ми вкотре упевнилися, наскільки українські діти талановиті та сміливі, як сильно вони хочуть змінити світ на краще, як прагнуть нових знань. Ми продовжуємо залучати дітей до нон-фікшену саме українською мовою - адже саме так, на нашу думку, повинна виглядати інтелектуальна українізація.
А вже в цьому році проект став генеральним партнером дитячої програми всієї виставки і допоміг втілити в життя унікальний проект віртуальної реальності «Знайомство з туконі».
Подивитися на лісових мешканців авторства львівської художниці Оксани Були хотіли не тільки діти, а й дорослі. Навіть Президент Петро Порошенко, відвідуючи Арсенал в день відкриття, не упустив можливості познайомитися з чарівними героями дитячої книги.
Найближчим часом книга письменниці Аліни Штефан та ілюстраторки Анни Іваненко «Літо довжиною в ДНК» відправиться в бібліотеки та інтернати південних і східних регіонів України. На презентації книг в регіонах дітей також чекають різні сюрпризи.