Кількість україномовної літератури в бібліотеках Донбасу досягла третини
ЛакіБукс презентував перше видання проекту для підлітків – книжку "Тесла та машина на космічній енергії" у Слов'янську. Місцеві бібліотекарі кажуть: завдяки волонтерам кількість україномовної літератури в бібліотеках Донбасу досягла третини. А ще в 2014-му 1 українська книга припадала на 10 книг російською.
Перші великі надходження україномовної літератури почалися в 2014-му році і продовжуються до цих пір. Волонтери привозять книги тоннами, – розповідає завідуюча центральною бібліотекою Слов'янська Лариса Мамедова, – На сьогодні відсоткове співвідношення російських і українських книг становить 65% на 35%.
Тільки у 2017-му році різні волонтерські та громадські організації відправили на Донбас більше 30 тисяч книг. У вересні з книжковим десантом Донецьку та Луганську області відвідали українські письменники. А у жовтні–листопаді ЛакіБукс розвіз по регіону такий дефіцитний нині наук-поп. Причому першу україномовну книжку про винахідника Ніколу Теслу для підлітків. Видання уже поповнило бібліотеки Маріуполя, Святогірська, Костянтинівки, Добропілля, Краматорська. 8 листопада презентація відбулася в центральній бібліотеці Слов'янська. Тут новинці неабияк зраділи.
Переважно нам привозять художню і довідкову літературу. Дуже багато словників. Науково-популярної літератури дуже мало. На українській мові її майже не було, – каже Лариса Мамедова.
У свою чергу школярі, які прийшли на презентацію, поділилися своїми літературними інтересами:
Валентин Чевель, 9-Б клас, ЗОШ №5:
Люблю читати наукові книжки – по астрономії, механіці й оптиці. Цікава будова і особливості небесних тіл, проблеми, які можуть привести до вимирання Землі і населення. Люблю читати про карликові планети. В основному читаю в інтернеті.
Ігор Осєєв, 9-Б клас, ЗОШ №5:
Люблю наукові книги, біографії вчених, винахідників, цікавлюся винаходами Тесли. Знаю, що він створив трансформатор Тесли і спровокував землетрус в Нью-Йорку.
Науково-популярна література відкриває нам світ. Вона цікаво пояснює природу навколо і вчить розуміти технології. Це, в свою чергу, перетворює людей на творців, тобто створює суспільство креативних людей, – резюмував проджект-менеджер компанії Lucky Labs Сергій Хливненко. – В наш час високотехнологічні компанії визначають яким буде світ завтра. Але саме сьогодні ви можете відкритися для науково-популярних книг, щоб стати співтворцем кращого світу завтра.