Понад сотню дитячих закладів у всіх куточках України отримали книги від ЛакіБукс
Нас так захопив світ сучасних технологій, що описує у своїй книзі «Коротка історія технологій, або Як зрозуміти свій ґаджет» Андрій Тужиков, що ми зрозуміли - таке видання має прочитати якомога більше дітей. Тому цього літа ЛакіБукс запропонував 100 сільським бібліотекам з усієї України написати нам і отримати нові книжки. Кожна бібліотека отримала по чотири книжки, щоб вистачило всім бажаючим.
Наразі поповнення книжкового фонду бібліотек відбувається в основному за рахунок художньої літератури, науково- популярної зовсім мало, а вона дуже потрібна. І потрібна така, яка написана доступно і зрозуміло для дітей, а розкриває теми, якими цікавляться сучасні діти, розповідає Олена Шумак з Іванківської центральної бібліотечної системи.
Вирішено було, що книги отримують сільські бібліотеки, адже саме вони найбільше потерпають від застарілих і непоновлюваних фондів. Книги з’явились на полицях бібліотек Великих Сорончиців, Бужка, Малих Садів, Стрижівки, Вербівки, Панки, Білозерки, та багатьох інших. Та не забули ми і про Донбасс, на який книжки ЛакіБукс поставляє вже більше року - Новопсков, Слов’янськ, Куп‘янськ, Краматорськ, Святогірськ, Костянтинівка, Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Рубіжне і інші міста.
Зараз бібліотеки як ніколи потребують достатнього комплектування, оскільки в сучасному інформаційному суспільстві все швидко змінюється. І читачам важливо мати найактуальнішу і найсвіжішу інформацію. Все більше спостерігається тенденція у зміні світогляду сучасних дітей. Це якісно нове покоління. Вони цікавляться з перших років навчання науково-популярною літературою, придумають свої стартапи та креативно бачать розвиток суспільства. В сільській місцевості бібліотека – чи не найважливіший осередок інформації та знань, - додає працівниця бібліотеки-філії в с. Городище Світлана Патяка.
Нагадаємо, книга Андрія Тужикова вийшла цього місяця у видавництві “Чорні вівці”. Вона розповідає про штучний інтелект, нейроінтерфейс, біткоїни, «розумний» будинок, та Інтернет. Починаючи від азбуки Морзе та радіохвиль, і рухаючись до сучасного смартфона у вашій кишені, розказує, як людство їх винайшло, чиї ідеї змінили наше життя та що нас очікує у майбутньому.
Такі видання збагачують знання про навколишній світ і допомагають підліткам відшукати своє місце в ньому. Діти цікавляться саме сучасною літературою, тому що вона найближча до їх інтересів та уподобань, зазначає Валентина Герасимяк з Копачівської сільської бібліотеки.
Загалом, бібліотеки найвіддаленіших куточків країни отримали більше 500 книжок. А на початку цього місяця із “Короткою історією технологій” познайомились учасники EuroCamp, де ЛакіБукс провів лекцію про інформаційне суспільство і демонстрацію мобільного планетарію.